Biuro tłumaczeń Wrocław

Tłumaczenia Wrocław - Biuro Tłumaczeń LEKTOR

 ZLEĆ TŁUMACZENIE

Jak korzystać z usług profesjonalnych biur tłumaczeń?

 

Co powinniśmy tłumaczyć w profesjonalnych biurach tłumaczeń, a kiedy wystarczy translator?

Jeśli mamy do przetłumaczenia mail albo artykuł branżowy możemy spróbować skorzystać z któregoś z internetowych translatorów. Należy jednak pamiętać, że maszyna nie zastąpi umiejętności człowieka, dlatego jeśli kompletnie nie znamy języka translator nie wiele nam pomoże. Wtedy powinniśmy poprosić o pomoc jakiegoś znajomego, który znajdzie chwilkę by zerknąć na tekst. Jeśli jednak mamy do przetłumaczenia jakiś dokument, czy oficjalne pismo jedyną rozsądną opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Obligatoryjne będzie to natomiast w przypadku aktów urodzenia, umów handlowych, dokumentacji medycznej, czy dyplomów i świadectw.

Jak przygotować tekst zlecając jego tłumaczenia w biurze tłumaczeń.

Aby tłumaczenie było wysokiej jakości, a przebieg zlecenia sprawny, powinniśmy odpowiednio przygotować tekst. Nie dotyczy to pism urzędowych, czy wszelkiego rodzaju dokumentów – tu nanieść żadnych zmian nie możemy. Natomiast w przypadku tekstów, których to my jesteśmy autorami, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na poprawność merytoryczną i stylistyczną. Biura tłumaczeń podkreślają swoim klientom, że tłumacz nie ma obowiązku poprawiania tekstu pod tym kątem, choć oczywiście wersja tłumaczona tekstu musi być poprawna stylistycznie.

Z kim współpracują profesjonalne biura tłumaczeń?

Biura tłumaczeń do współpracy przy realizowaniu usług tłumaczeniowych zapraszają wykształconych tłumaczy i co istotne, nie tyle filologów, co osoby z doświadczeniem w tłumaczeniach różnych specjalności. Pamiętajmy, że zlecenie tłumaczenia w profesjonalnym biurze tłumaczeń to gwarancji wysokiej jakości wykonania tłumaczenia, czego nie mamy, gdy na przykład prosimy o przysługę znajomego filologa. Bo nawet jeśli ktoś dobrze zna język, wcale nie musi potrafić dobrze tłumaczyć.

Jak wygląda tłumaczenie w biurze tłumaczeń?

Tłumaczenie wykonywane za pośrednictwem biura tłumaczeń jest wykonywane w ciągu kilku dni roboczych, w zależności od rodzaju i długości tekstu. Biura tłumaczeń mają w swojej ofercie tłumaczenie w trybie ekspresowym, choć jest to dodatkowo płatne. Po otrzymaniu tłumaczonego tekstu mamy oczywiście możliwość, by poprosić o ewentualną korektę, czy drobne poprawki, na przykład w razie zmian w pierwotnej wersji tekstu. W każdym razie zlecenie tłumaczenia w biurze tłumaczeń to gwarancja stosunkowo szybkiej i z pewnością wysokiej jakości usługi tłumaczenia.

Cennik tłumaczeń

Zleć tłumaczenie